Producenci

 

 

Polecane uczelnie

Poniżej znajduje się lista polecanych przez nas polskich uczelni, z kierunkami związanymi z architekturą, projektowaniem i aranżacją wnętrz. Kierunki te pozwalają umiejętnie kształtować otoczenie człowieka i uczą wrażliwości artystycznej. Zdobywanie wiedzy w toku nauczania to połączenie zdolności plastycznych, poczucia estetyki i logicznego myślenia.

DecoMania.pl wspiera podążanie w tym kierunku, więc zachęcamy do zapoznania się z poniższymi szkołami wyższymi.

 

 

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego - Wydział Technologii Drewna

Wydział Technologii Drewna SGGW w Warszawie od ponad 70 lat kształci na najwyższym poziomie kadrę dla polskiego przemysłu drzewnego. Aktualnie dostępne są dwa kierunki studiów : technologia drewna wraz z unikatową w Polsce specjalizacją: Konserwacji drewna zabytkowego oraz meblarstwo. Istnieje możliwość podniesienia kompetencji zawodowych na trzech rodzajach studiów podyplomowych oraz studiów doktoranckich.

Bielska Wyższa Szkoła im. Józefa Tyszkiewicza – Architektura wnętrz 

Szkołę wyróżnia ponad dwudziestoletni okres działalności. To rzadkość wśród polskich uczelni niepublicznych. W tym czasie zdobyto spore doświadczenie w kształceniu maksymalnie przydatnym na rynku pracy. Studiujący mają żywy kontakt z potencjalnymi pracodawcami i z wybitnymi praktykami, uczestniczącymi w zajęciach. Rozwiązują problemy zgłoszone przez wiodące firmy i instytucje, opracowują projekty i koncepcje weryfikowane w autentycznych warunkach. To wszystko ułatwia dobry start do przyszłej pracy.

Akademia Sztuki w Szczecinie

 To pierwsza w Polsce uczelnia publiczna kształcąca w różnych dziedzinach sztuki. Jej celem jest promocja talentów i ochrona swobody artystycznej. Przez swoją naukowo–artystyczną działalność integruje i pobudza środowisko twórcze do kreowania piękna we wszystkich obszarach życia społecznego. Akademia Sztuki prowadzi kształcenie w oparciu o tradycję kultury narodowej i szeroko pojętej kultury światowej, przy współpracy z uczelniami artystycznymi w Polsce i poza jej granicami.

Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie 

Od początku swego istnienia szkoła czyni starania, aby warunki studiowania były komfortowe. Baza dydaktyczna uczelni dostosowana jest do specyfiki prowadzonych kierunków studiów oraz trybu studiowania i zapewnia pełną realizację standardów kształcenia. Zajęcia prowadzone są w ramach warsztatów i projektów.

Schoo of Form

School of Form - katedra wzornictwa Uniwersytetu SWPS 

W 2011 roku przyjęła pierwszych studentów. Nad unikalnym programem nauczania, który łączy w sobie elementy edukacji projektowej i humanistycznej pracował zespól ekspertów pod przewodnictwem Lidewij Edelkoort, wieloletniej szefowej Design Academy Eindhoven, która jest dyrektorem strategicznym i mentorem School of Form. Tak przygotowany program studiów z zakresu wzornictwa otrzymał najwyższą punktację w konkursie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na kierunki zamawiane.

Politechnika Wrocławska – Wydział Architektury – ta  jednostka naukowo-dydaktyczna Politechniki Wrocławskiej powstała w 1949 roku. Obecnie wydział daje możliwość podjęcia nauki na dwóch kierunkach: architektura i urbanistyka oraz gospodarka przestrzenna. Dodatkową formą kształcenia są studia podyplomowe a także wszelkiego rodzaju szkolenia mające na celu uzupełnianie wiedzy.

 

Politechnika Lubelska – Wydział Budownictwa i Architektury - Od chwili powstania Politechnika Lubelska kształci kadrę inżynierską i prowadzi badania naukowe, głównie na potrzeby regionu. Główne kierunki badań naukowych prowadzonych obecnie w uczelni związane są z rozwojem konstrukcji i technologii, ochroną środowiska oraz oszczędnością materiałów i energii. Politechnika Lubelska wykonuje ekspertyzy i prowadzi działalność konsultingową.

 

Politechnika Śląska - Wydział Architektury –  jest to najstarsza uczelnia techniczna w regionie i jedna z największych w kraju. Powstała w 1945 roku jako zaplecze naukowo – dydaktyczne dla najbardziej uprzemysłowionego okręgu w Polsce – Górnego śląska. Wydział Architektury Politechniki Śląskiej kontynuuje tradycje Wydziału Architektury Politechniki Lwowskiej.

 

Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi WSSiP jest uczelnią niedużą, elitarną, kształcącą w oparciu o teorię i eksperyment twórczy pod indywidualną opieką zespołów dydaktycznych, w skład których wchodzą profesorowie najlepszych uczelni w Polsce i uznani praktycy zawodu. Szkoła kształci na wydziale architektury, wzornictwa oraz filmu i fotografii.

do góry
Bestsellery
bestseller
Pokaż pełną wersję strony

Obrazy na płótnie, Twoje zdjęcie na płótnie

DecoMania.pl

Masz pytania?

Napisz lub zadzwoń do nas!

Tel. (22) 211 80 21

(pn - pt w godz. 10.00-18.00)

KONTAKT
FACEBOOK
OPINIE
Sklep internetowy Shoper.pl