Producenci

Dostawa

Dostawa

 

 Dostawa standard 14,9 PLN,

powyżej 150 PLN dostawa 9,9 PLN,

powyżej 300 PLN dostawa GRATIS!

(nie dotyczy gipsowych paneli 3D, cegieł oraz paneli Incana i większych mebli, w tym puf i siedzisk) 

Więcej informacji o sposobach, kosztach i terminach dostaw - kliknij!

Szkło hartowane

Szkło do kuchni / kuchenne panele szklane

Szkło do kuchni

Szkło to modny materiał bardzo często używany w nowoczesnym budownictwie. Dzięki nowoczesnej technologii druku UV szkło może być zadrukowane od spodu dowolnym wzorem lub zdjęciem, dzięki czemu można uzyskać bardzo atrakcyjne efekty.

Szkło nadaje pomieszczeniom lekkość, klasę oraz elegancję. Wcale nie musi być zimne czy mało przytulne. Właściwie wkomponowane, może całkowicie odmienić mieszkanie. Niektórzy mówią, że jest dla wnętrz tym, czym muzyka dla filmu. I coś w tym jest! Często bardziej niż detale wyposażenia pamiętamy klimat wnętrz.

 

Oferujemy kompleksową realizację szkła - od produkcji po montaż w Warszawie i okolicy w kilku wersjach:

1. Szkło hartowane z nadrukiem

2. Szkło hartowane jednokolorowe - malowane lub szkło lacobel

3. Szkło hartowane przezroczyste przykręcane na ścianę lub fototapetę

Uwaga - montaże szkła robimy w Warszawie i najbliższej okolicy. Jeśli mieszkasz dalej możesz zamówić u nas fototapetę, np winyl na flizelinie (dobrze układa się pod szkłem ze względu na elastyczność) i na wierzch przykręcić szkło lub naklejkę odwrotną pod szkło i przykręcić szkło do ściany razem z naklejką. W tym przypadku szkło najlepiej zamówić lokalnie ze względu na koszty transportu szkła. W takich przypadkach polecamy klientom szkło opti-white o grubości 6 mm, hartowane, przykręcane do ściany na piki.

 

Próbki materiałów i szkła możesz zobaczyć na żywo w naszym sklepie stacjonarnym w Warszawie na Ursynowie - Al. KEN 47, blisko metro Natolin.

Sklep DecoMania.pl Sklep DecoMania.pl

 

Szczegółowe informacje na temat proponowanych rozwiązań:

1. Panele kuchenne i łazienkowe ze szkła hartowanego z nadrukiem cyfrowym

Szkło do kuchni

Szkło z nadrukiem cyfrowym to bardzo często ostatnio stosowane rozwiązanie i atrakcyjna alternatywa dla płytek lub glazury. Szkło zadrukowywane jest od spodu drukiem UV i w tej formie przyklejane jest bezpośrednio do ściany lub przykręcane na kołki montażowe.

Do zabudowy stosujemy szkło hartowane – o większej wytrzymałości mechanicznej i większej odporności na powierzchniową różnicę temperatur. Otrzymywane przez poddanie szkła zwykłego odpowiedniej obróbce termicznej polegającej na podgrzaniu do temperatury 680–720 °C i bardzo szybkim schłodzeniu sprężonym powietrzem (Temperatura obróbki termicznej+czas "pieczenia" oraz czas chłodzenia zależny jest od gatunku szkła) – co powoduje zmianę jego mikrostruktury – tworzy się bardzo regularna sieć drobnych kryształków krzemionki poprzedzielana niewielkimi domenami fazy amorficznej. Na skutek takiej wysoce krystalicznej struktury, przy rozbiciu szkło to rozpada się na małe kawałeczki o nieostrych krawędziach. Używane w budownictwie i do produkcji szyb samochodowych. Więcej informacji o szkle znajdziesz w Wikipedii.

Do kuchni i łazienki pod zadruk proponujemy szkło #4 opti white, czyli szkło o grubości 4mm i wysokiej przezroczystości, można porównać je ze zwykłym szkłem na zdjęciu:

Szkło opti white

Cena szkła hartowanego z nadrukiem: 1050 PLN netto / m2 (zawiera pomiar, transport i montaż w Warszawie i bliższej okolicy)

W cenie jest również zadruk zdjęciem, wcześniej pomoc w doborze odpowiedniego zdjęcia, prace graficzne z przygotowaniem zdjęcia do druku oraz przygotowanie wizualizacji. 

Po wycenie i wstępnym zaakceptowaniu ceny mailem umawiamy się na pomiar, montujemy w ok. 3-5 tygodnie od pomiaru. Pomiar robimy jak już kuchnia jest zamontowana – szkło kładziemy na koniec.

Panele szklane można mocować na ścianie na kołkach dystansowych, przykręcać je do ściany oraz bezpośrednio przyklejać do ściany na klej montażowy - szczególnie polecamy to ostatnie rozwiązanie ze względów estetycznych oraz bezpieczeństwa (dzięki przyklejaniu jest stabilniejsze i trwalsze). Zadruk cyfrowy bezpośrednio na szkle daje bardzo atrakcyjne efekty, możemy zadrukować je nie tylko zdjęciem ale również teksturami - mur, cegły, drewno, a nawet materiały takie jak płótno.

Szkło hartowane można zadrukować dowolnym zdjęciem lub wzorem z naszej galerii zdjęć:

Jedzenie

Fototapeta do kuchni FKJ001 - Cytryny

Natura

Fototapeta do kuchni FKN026

Miasto

Fototapeta do kuchni FKM041_cz - Most Brukliński nocą

Widoki

Fototapeta do FKW187 - Tropikalna plaża

Kolaże

Fototapeta do kuchni FKJ014 - Poranna kawa

Tekstury

Fototapeta do kuchni FKT009

Abstrakcje

Fototapeta do kuchni FKA065 - Płomień

Kwiat

Fototapeta do kuchni FKK006 - Magnolia

Inne

Fototapeta do kuchni FKI011 - Comic girl 2

Jeśli w naszej galerii nie znajdziesz interesującego Cię zdjęcia możesz wybrać dowolne zdjęcie z banku zdjęć Fotolia.pl.

Galeria - zdjęcia, obrazy

 

2. Jednokolorowe panele kuchenne i łazienkowe z lacobelu lub ze szkła hartowanego malowanego na kolor z palety RAL

szkło ozdobne hartowane Szkło jednokolorowe można uzyskać na dwa sposoby:

1. Lacobel, czyli zwykłe szkło lakierowane

 Lacobel to rodzaj szkła zaliczanego do grupy szkieł float. Szkło jest pokryte z jednej strony wysokiej jakości lakierem. Kolekcja szkła lakierowanego występuje w bogatej gamie kolorystycznej. Lacobel sprawdza się doskonale na powierzchniach narażonych na zabrudzenia - działanie tłuszczu i wody. Jednolite szklane tafle pozwalają z łatwością usunąć codzienne zabrudzania, bez potrzeby żmudnego czyszczenia np. fug lub ich wymiany.

Należy pamiętać o tym, że lacobel nie jest szkłem hartowanym i nie powinno się go stosować przy płytach grzewczych. Nawet w przypadku płyty indukcyjnej lacobel może ulec uszkodzeniu od temperatury nagrzanych naczyń.

Lacobel najczęściej przyklejany jest na klej montażowy - może być mocowany do ściany, może być również przyklejany do mebli

Cena lacobelu: 550 PLN netto /m2 (zawiera pomiar, transport i montaż w Warszawie i bliższej okolicy)

 2. Szkło hartowane malowane

Alternatywą dla lacobelu jest szkło hartowane malowane na dowolny kolor z palety RAL. Szkło hartowane jest bezpieczne i lepiej sprawdza się przy płytach grzewczych niż lacobel.

Do kuchni i łazienki pod malowanie proponujemy również szkło #4 opti white, czyli szkło o grubości 4mm i wysokiej przezroczystości. Więcej informacji o szkle hartowanym opti-white znajdziesz powyżej.

Cena szkła hartowanego #4 malowanego: 900 PLN netto / m2 (zawiera pomiar, transport i montaż w Warszawie i bliższej okolicy)

Cena szkła hartowanego #6 malowanego: 1000 PLN netto / m2 (zawiera pomiar, transport i montaż w Warszawie i bliższej okolicy)

 

3. Szkło hartowane przykręcane na ścianę lub fototapetę

szkło hartowane dekoracyjneNa fototapety/tapety proponujemy przykręcane na piki szkło #6 opti white, czyli szkło o grubości 6 mm i wysokiej przezroczystości.

Więcej informacji o szkle hartowanym opti-white znajdziesz powyżej. 

Cena szkła hartowanego #6 przezroczystego: 800 PLN netto / m2 (zawiera pomiar, transport i montaż w Warszawie i bliższej okolicy)

Pod szkło proponujemy:

  1. Fototapetę winylową na flizelinie w cenie 149 PLN / mb. Jest dość miękka i dobrze układa się pod szkłem.
  2. Naklejkę odwrotną do podklejenia pod szkło – w cenie 149 PLN / mb.


Uwaga - montaże szkła robimy w Warszawie i najbliższej okolicy. Jeśli mieszkasz dalej możesz zamówić u nas fototapetę, np winyl na flizelinie (dobrze układa się pod szkłem ze względu na elastyczność) i na wierzch przykręcić szkło lub naklejkę odwrotną pod szkło i przykręcić szkło do ściany razem z naklejką. W tym przypadku szkło najlepiej zamówić lokalnie ze względu na koszty transportu szkła. W takich przypadkach polecamy klientom szkło opti-white o grubości 6 mm, hartowane, przykręcane do ściany na piki.

 

Oprócz paneli szklanych wykonujemy również:

1. Drzwi szklane - zarówno na systemach przesuwnych jak i na zawiasach  - drzwi ze szkła hartowanego, zarówno przezroczyste jak i piaskowane czy też bezpośrednio zadrukowane cyfrowo.