Home / Fototapety / Jak zamontować fototapetę na ścianie

Jak zamontować fototapetę na ścianie

Fototapety znowu stają się popularną i oryginalną formą aranżacji naszego wnętrza. Dzisiejsze obrazy naklejkowe na ściany charakteryzują się bogatym wzornictwem, a nawet obrazem dostosowanym do indywidualnych gustów i potrzeb klienta. Innowacyjne technologie oraz stosowane materiały do produkcji fototapet, pozwalają na stworzenie własnego, osobliwego naściennego portretu.  Ponadto, są to bardzo trwałe elementy dekoracyjne, które umożliwiają cieszenie się pięknymi, soczystymi kolorami przez wiele lat. Dodatkowym ich atutem jest to, że są łatwe w montażu i demontażu, którego może dokonać każdy z nas. Podpowiemy, jak właściwie i sprawnie nakleić fototapetę na naszą ścianę, aby cieszyć się jej pięknym widokiem.

Montaż fototapety

Każda fototapeta zawiera folię samoprzylepną, która ułatwia jej umieszczenie na ścianie. Folia to materiał o grubości 100 g/m2, który pokryty jest specjalnym klejem, ułatwiającym aplikację. Do klejenia fototapety nie używamy wody ani innych płynów, kleimy metodą „na sucho”. Oklejane powierzchnie powinny być suche, gładkie, wolne od kurzu oraz innych zanieczyszczeń.
Nie należy fototapet samoprzylepnych naklejać na ścianę wilgotną lub świeżo malowaną. Fototapeta może być pokryta płynnym laminatem UV (powłoka błyszcząca). Tak przygotowana fototapeta nie chłonie wilgoci, można ją spokojnie przecierać ściereczką. Laminowane obrazy doskonale nadają się do montażu w kuchni, lub łazience.

Montaż fototapety – krok po kroku

1. Fototapetę przyklejamy na czystą, suchą ścianę lub inną gładką powierzchnię np. fronty mebli, szyby, płyty PCV itp. Ściana nie może być świeżo malowana!!!
2. Odklejamy i odcinamy pasek papieru (zazwyczaj ok. 7 cm grubości), który zabezpiecza od spodu fototapetę. Następnie przyklejamy go ponownie. W przypadku wzoru pionowego, odcinamy pasek od góry, w przypadku wzoru poziomego, od boku.
3. Przed przyklejeniem fototapety należy dopasować ją do miejsca, w którym chcemy ją umieścić.
4. Po dopasowaniu wzoru odkleić nacięty wcześniej pasek papieru i przykleić fototapetę. Następnie suchą ściereczką dociskamy wzór do ściany, od strony środkowej, do boków.
5. Jeśli wzór składa się z więcej niż jednego elementu, należy go dopasować i kleić na zakładkę 2 cm, postępować jak przy klejeniu wcześniejszego elementu.

 

 

About admin

Check Also

tapety_wszystkie_kraina lodu_4

Świat bajek – Kraina lodu

Niech podniesie rękę ten, któremu nieznane są takie tytuły jak: „101 dalmatyńczyków”, „Król Lew”, czy „Kubuś Puchatek”. ...

One comment

  1. Dzięki! Cały blog bardzo przypadł mi do gustu! Właśnie tego szukałem. Zostaje waszym stałym czytelnikiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Translate »